Obszary działalności

Przekształcenia instytucjonalne

Pracując od lat w sektorze samorządowym poznaliśmy dobrze specyfikę prowadzenia działalności w typowych dla samorządu formułach: jednostek i zakładów budżetowych, spółek komunalnych czy instytucji kultury. Wiemy również, że nie zawsze aktualna forma prowadzenia działalności jest formą optymalną.

Korzystając z naszego doświadczenia, z przyjemnością pomożemy Państwu zweryfikować, czy formuła prawna, w jakiej działacie jest optymalna i czy warto ją zmienić. Jeśli tak – przygotujemy niezbędne analizy, dokumenty i krok po kroku przeprowadzimy Państwa przez proces przekształcenia.

Wsparcie Kancelarii obejmuje w szczególności analizę charakterystyki prowadzenia działalności w aktualnej formie prawnej oraz po dokonaniu ewentualnego przekształcenia, w tym analizę zagadnień związanych z obrotem nieruchomościami, przepisami prawa podatkowego czy trwałością projektów zrealizowanych ze wsparciem środków UE. Przygotowując proces przekształcenia ściśle współpracujemy ze specjalistami z zakresu finansów, zapewniając Państwu wszechstronną analizę planowanych działań.

poszukujesz doświadczonych radców prawnych?